Cloud Server

Tüm iş yükünüz veya projelerin üstesinden gelmek için kolayca ölçeklenebilecek uygun fiyatlı bir çözüm arayan , gelişen sistemler her işletme için ideal olanıdır.
  • NVME M.2 SSD Disk
  • Esnek ve Özel Yapılandırma
  • Sınırsız Trafik
  • Hızlı Kurulum
Her ölçekteki işletmeye uygun, uygun maliyetli bir bulut platformuyla çevikliği ve kontrolü benimseyin. Bir hesap oluşturarak VitalCloud Bulut'u keşfetmeye başlayın.
Cloud Server

Cloud Server Paketleri

PAKET CPU RAM Disk Trafik Yedek ** Datacenter ÜCRET*
vCloud XS 1 Core CPU 1 GB Ram 10 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Günlük Turkcell

17.20 USD / Aylık

568.05 TL / Aylık

Yapılandır »
vCloud S 1 Core CPU 2 GB Ram 20 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Günlük Turkcell

20.70 USD / Aylık

683.65 TL / Aylık

Yapılandır »
vCloud M 2 Core CPU 4 GB Ram 40 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Günlük Turkcell

38.70 USD / Aylık

1278.12 TL / Aylık

Yapılandır »
vCloud L 2 Core CPU 6 GB Ram 50 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Günlük Turkcell

46.70 USD / Aylık

1542.33 TL / Aylık

Yapılandır »
vCloud XL 4 Core CPU 8 GB Ram 100 GB SSD/NVMe Limitsiz Trafik Günlük Turkcell

73.70 USD / Aylık

2434.04 TL / Aylık

Yapılandır »

* Yıllık alımlarda geçerli aylık fiyatlardır. Bu fiyatlar yeni sunucu siparişleri için geçerlidir.
** Yedekleme hizmeti ücretsizdir, yedek noktasına geri dönmek için ek ücretler yansıtılmaktadır.

Kendi Cloud Sunucunuzu Oluşturunuz

Kendi sunucunuzu yapılandırarak, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi performanslı sunucuyu en düşük fiyatlarla oluşturun
Hemen Teklif Al

Yalnızca NVME/SSD Bulut

NVME/SSD olmayan barındırma sağlayıcılarına kıyasla dosyalarınıza ve veritabanlarınıza% 300'e kadar daha hızlı erişim!

Genişleme

Giriş düzeyinde paylaşılan, bayi veya yönetilmeyen bir plandan adım atmaya hazır olduğunuza, satış ekibimize, ihtiyaç duyduğunuz planın sorunsuz bir şekilde yükseltilmesi için seslenebilirsiniz.

Ölçeklenebilir Yönetim

Mevcut paket özellikleriniz yeterli gelmediğinde,sadece aradaki fiyat farkını ödeyerek bir üst paket geçişinizi sağlayabilirsiniz.

Günlük ve Haftalık Yedeklemeler

Sizi güvende tutmak için verilerinizin günlük ve haftalık yedeklemelerle destek oluyoruz.

Ücretsiz Öncelikli Destek

Web sitenizi önemseyen harika teknik destek olmadan harika bir barındırma yoktur.

Hız ve güvenlik

WordPress platformumuz, yükleme hızlarını 2,5 kata kadar artırmak için tasarlanmıştır.

Turkcell Veri Merkezi Farkını Yaşayın.

Bulut servislerimizin tamamı Turkcell Gebze Veri Merkezinde firmamıza özel olarak verilen kafes alanlarda yer almaktadır. VitalCloud olarak donanım altyapıları performans üzerine tasarlanmıştır, sunucularımız yurtiçi ve yurt dışından toplam 2x10 Gbps internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktadır. Turkcell'in yedekli mimarisi sayesinde yüksek seviyede erişim süresi sağlanabilmektedir.

Bulut sunucular diğer sunuculardan daha mı pahalı?

Evet, Bulut sunucular genellikle özel veya VPS sunucularındaki eşdeğer kaynaklardan daha pahalıdır. Bunun nedeni, bulut barındırma üzerindeki kaynakların yüksek kullanılabilirlik ve yüksek performans olarak kabul edilmesidir; çünkü bir Bulut sunucusunun her bir bileşeni "CPU, depolama ve ağ iletişimi" gibi bileşenler yedekli olarak tasarlanmıştır.

Buna göre bir bulut sunucusunu barındıran bir bileşen çevrimdışı olduğunda, kesinti süresini en aza indirmek için kaynakların otomatik olarak yeni bir ortama taşındığı anlamına gelir.

Ayrıca, bir bulut sunucusunun artan maliyetinin bir kısmı, ihtiyaç olmayan kaynakların talep edilmesinden kaynaklanmaktadır, Bulut teknolojileri ihtiyaç kadar hazırlanarak projelerinizin genişlemesi ile beraber yatay ve dikey büyümeye elverişli sistemler olduğunu hatırlatmak isteriz.

Dikkate alınacak diğer bulut maliyetleri

Bir bulut sunucusuyla ilişkili başka gizli maliyetleriniz olabilir,

Yönetilen Hizmetler: Herhangi bir VitalCloud sunucusuna yönetilen destek hizmetleri ekleyebilirsiniz . Yönetilen hizmetler, sunucunuzu çalışma süresi açısından izleyebildiğimiz ve aylık sabit bir ücret karşılığında sunucu desteği yönetimi görevlerini gerçekleştirebildiğimiz için kritik görev uygulamaları için mükemmeldir.

İşletim Sistemi Maliyetleri: Microsoft ürünlerine ait lisans maliyetlerini göz önünde bulundurulduğunda sunucu fiyatına dahil edilmelidir.

Yedek Depolama: Bulut sunucular, güçlü bulut yedekleme altyapımız kullanılarak ayda 20 USD'den ($) başlayan fiyatlarla yedeklenebilir.

Bulut sunucusuna başlarken

Artık sunucuların bulut maliyetine aşina olduğunuza göre, dakikalar içerisinde kendi bulutunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. VitalCloud Bulut ve diğer mevcut barındırma seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek, Yönetilen hizmetler, sunucu kaynaklarınızın arttırımı, depolama veya başka bir hizmetimizi kullanmak konusunda yardıma mı ihtiyacınız var?

Sıkça Sorulan Sorular

Cloud Server, Bulut Sunucu olarak da bilinen ve fiziksel bir sunucu kullanmak yerine tercih edilen sanal çözümdür. Dijitalleşmenin gün geçtikçe yaygınlaşmasıyla birlikte fiziksel sunucular yerini sanal sunuculara bırakmaya başlamıştır.

Cloud Server, fiziksel sunuculara kıyasla çok avantajlı olduğundan tercih edilmektedir. Bulut sunucuların en büyük avantajı erişimin her yerden mümkün olması ve fiziksel bir alana ihtiyaç duyulmamasıdır.

Cloud Server hizmetinizin kapsamı web sitenizin performansı ve trafiğine bağlı olarak yetersiz kalabilmektedir. Bu durumda Cloud Server hizmet kapsamını değiştirebilirsiniz. Hizmetinizi değiştirirken genellikle CPU ve RAM kaynağında artış söz konusu olur.

Cloud Server hizmeti kapsamında bahsedilen trafik, gönderilen ve alınan verilerin tamamına verilen isimdir. Limitsiz trafik ise gönderilen ve alınan verilerin sınır olmaksızın gerçekleştirilmesidir. Bu sayede Cloud Server kaynaklı bir sınırlamayla karşılaşmazsınız.

Cloud Server kurulumunuz siparişten hemen sonra en kısa sürede gerçekleşmektedir. Kurulum ve konfigürasyonlardan sonra gerekli testler yapılarak sunucunun tarafınıza teslimi gerçekleşir.

Cloud Server ve Web Hosting paketleri kıyaslandığında sanaş sunucuların çok fazla avantajı bulunmaktadır. Bu çerçevede Cloud Server ile size özel bir alana sahip olabilir, güvenlik ve performans artışı elde edebilirsiniz.

Sipariş oluşturduğunuz her Cloud Server için 1 adet özel IP tahsis edilir. Satın aldığınız Cloud Server paketi kapsamında özel IP için ekstra ücret talep edilmemektedir. Farklı bir özel IP satın almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Cloud Server hizmeti kapsamında kaynak yükseltme işlemini dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Kaynak yükseltme işlemlerinde taleplerinizi ekibimizle iletişime geçerek tamamlayabilirsiniz.

Cloud Server sayesinde sahip olacağınız limitsiz trafik sunucu kullanımında herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmanızın önüne geçer. Bu çerçevede kota düşmesi ya da performans sorunlarıyla karşılaşmanız söz konusu olmaz.

Cloud Server kurulumu teknik bilgi birikimi gerektirmektedir. Bu çerçevede siparişinizi oluşturduktan sonra gerekli işlemler profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Böylelikle en yüksek performans ve en doğru sonuçları almanız mümkündür.